Polish Printmaking

Agata Gertchen

Agata Gertchen - młoda artystka, laborantka w Pracownia Rysunku Kreatywnego prof. Jacka Szewczyka została laureatką Grand Prix na 12de EUROPESE GRAFIEKBIËNNALE w Brugge (Belgia).
GARTULUJEMY!
Szymon Prandzioch

Stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza dla Szymona Prandziocha

Galeria Spokojna 15
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
13-27 listopada 2009

Stypendium przyznane przez Fundację Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza w 2009 otrzymał: Pan Szymon Prandzioch z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artysta rekomendowany przez Adj. Dr Grzegorza Hańderka, Dziekana Wydziału Artystycznego ASP w Katowicach.

Pan Szymon Prandzioch Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Stanisława Kluski w 2008 roku. Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Rysunku i Malarstwa I Roku prowadzonej przez Adj. Dr Grzegorza Hańderka w Katedrze Grafiki Wydziału Artystycznego ASP w Katowicach.
Olga Pałka-Śląska

OLGA PAŁKA-ŚLASKA - GRAFIKA
GLIWICE, UL. BIAŁEJ BRAMY 10
WERNISAĹť 20.11.09. GODZ. 19.00
WYSTAWA POTRWA DO 20.12.09

OLGA PAŁKA-ŚLASKA |bio|

Urodzona w 1980 roku w Katowicach. W latach 1999-2004 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zakończone dyplomem z wyróżnieniem, zrealizowanym w pracowni druku wklęsłego prof. Jana Szmatlocha (cykl grafik wykonanych w technice akwatinty i suchej igły pt. „Granice”) dyplom dodatkowy – cykl obrazów pod opieką prof. Jacka Rykały. Siedem wystaw indywidualnych, udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. (2007 - Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego, 2008 - Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2009 - nagroda regulaminowa Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie). Obecnie zajmuje się grafiką i pracuje w katedrze grafiki warsztatowej katowickiej ASP.
Anna Janusz-StrzyĹź

Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu uprzejmie zaprasza w dn. 24 października 2009 r. o godzinie 18.30 na Wieczór Zamkowy.

Spotkanie wypełnią:
inauguracja wystawy grafik prof. Anny Janusz-Strzyż (Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu)
koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie
Kolor w Grafice 2009

6. Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolor w Grafice" Tożsamość a tradycja"

Tegoroczna edycja, opatrzona podtytułem - dosyć prowokacyjnym w czasach postmodernizmu - Tożsamość a tradycja, poświęcona będzie problemom rozpoznawania tradycji i budowania poczucia tożsamości, pytaniom o znaczenie tych pojęć dzisiaj oraz kwestii tego, czy globalna wioska albo skansen to rzeczywisty wybór, na jaki jesteśmy skazani. To w sensie kontekstów sztuki, natomiast w sensie warsztatowym spróbujemy zastanowić się, jak dzisiejsi artyści wykorzystują/kontynuują/zaprzeczają w swojej twórczości bardzo bogatej tradycji graficznej.
Małgorzata Malwina Niespodziewana

Wystawa grafiki i rysunku Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej "SPRAWY SERCOWE"

zapraszamy na wernisaĹź:
9 października 2009r. (piątek) o godzinie 19.00
Galeria M
Stare Jatki 10
Wrocław

Grafika Polska - Sztuka i Edukacja / Polish Printmaking - Art & Education

FotoreportaĹź z wernisaĹźu wystawy.
Grafika Polska - Sztuka i Edukacja / Polish Printmaking - Art & Education

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie zaprasza na otwarcie wystawy
GRAFIKA POLSKA

Sztuka i Edukacja
POLISH PRRINTMAKING
Art & Education

w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie przy placu Szczepańskim 4
14 września 2009 o godzin
Muzeum Polskie w Ameryce ZBIORY GRAFICZNE

Muzeum Polskie w Ameryce. Zbiory graficzne

wrzesień - grudzień 2009, Kamienica Szołayskich, Muzeum Narodowe w Krakowie
wernisaż: 17 września 2009, 18:00

Na tropie skarbĂłw

Zdumiewające jest, jak bogatą i dotąd nieznaną kolekcję grafiki polskiej można znaleźć w Stanach Zjednoczonych, w największej metropolii Środkowego Zachodu. W Chicago powołano w 1935 roku Muzeum Polskie w Ameryce, dziś jedno z najstarszych i największych muzeów etnicznych w USA. Przechowuje się w nim ponad 1000 grafik datowanych od końca XVII wieku po XXI stulecie, między innymi takie rarytasy jak 20 prac ocalałych z Pawilonu Polskiego na Międzynarodowej Wystawie w Nowym Jorku 1939-1940. To w stanie Illinois zachowały się ryciny, które są prawdziwą rzadkością w Polsce, również dlatego, że w niektórych przypadkach dorobek twórcy uległ zniszczeniu w Europie w czasie II wojny światowej.
Lucjan Mianowski

Wczoraj, 23 lipca 2009 zmarł wybitny artysta grafik prof. zw. Lucjan Mianowski z Wydziału Grafiki poznańskiej ASP.

Pogrążeni w smutku koledzy i pedagodzy z Katedry Grafiki ASP w Poznaniu